Aligator 4x4 - PAPERMODEL


ALIGATOR 4X4

Vozidlo ALIGATOR 4x4 PVS je obojživelné vozidlo s vysokou manévrovatelností, určené na přepravu 4 osob na silnici, v terénu a na vodě a vyrábí se od roku 1992 na Slovensku. Jeho účelem je zabezpečit rádiové spojení se stanovišti na úrovni praporu, brigády, a rychlým přesunem - změnou svého stanoviště zabezpečovat taktické úlohy velení. Je to dvounápravové vozidlo s celopancéřovou karosérií, která je vybavena zařízením na ochranu posádky a vnitřního vybavení proti účinkům radioaktivního prachu, chemických a biologických látek a umožňuje jízdu v zamořeném prostoru.
Vozidlo je vybavené zadýmovacími granáty, aby se mohlo maskovat dýmovými clonami. Pro zvýšení průchodnosti v méně únosném (bažinatém, písčitém či zasněženém) terénu je vozidlo vybavené zařízením pro centrální ovládání tlaku v pneumatikách při jízdě. K překonávaní vodních překážek je v zadní části vozidla umístěn lodní šroub. Na střechu je možné instalovat buď kulomet FN MAG ráže 7,62 mm a zásobou 400 nábojů, nebo výsuvný senzorový systém obsahující televizní kameru, termovizní kameru a laserový dálkoměr (viz model).
Toto vozidlo existuje ve třech základních modifikacích – Aligator PVS (viz model, obr. nahoře), Aligator ŽV (střední obr.) a Aligator VPC (viz dolní obrázek). Aligator PVS – pohyblivé velitelské stanoviště – je náš model a je mu věnován tento článek. Verze Aligator ŽV – ženijní verze – je určena pro ženijní vojsko a obsahuje výbavu ženistů, horolezecké pomůcky, zabudovaný poziční systém, detektor kovu a zařízení pro automatické zastavení vozidla. Verze Aligator VPC – vojenská policie – se pyšní výstražnými světly, místem až pro 6 osob a může být využito také pro převoz ústavních činitelů, nebo cenin. Další modifikace se používají jako průzkumná stanoviště, nebo je využívají mírové síly (KFOR, SFOR, aj.)

ENGLISH

OBRÁZKY


Penulis : germia ~ Sebuah blog yang menyediakan berbagai macam informasi

Artikel Aligator 4x4 - PAPERMODEL ini dipublish oleh germia pada hari středa 11. července 2012. Semoga artikel ini dapat bermanfaat.Terimakasih atas kunjungan Anda silahkan tinggalkan komentar.sudah ada 0 komentar: di postingan Aligator 4x4 - PAPERMODEL
 

0 komentářů:

Okomentovat